شرایط کلی

دوره‌بین، پلتفرم جستجو و مقایسه دوره‌های آموزشی آنلاین با هدف شفاف‌سازی، ارزیابی دوره‌های آموزشی و انتقال تجربه خرید، طراحی شده است. قوانین و شرایط دوره‌بین برای آموزشگاه‌ها، در راستای حفظ اعتماد کاربران به آموزشگاه‌ها معرفی شده توسط دوره‌بین بنا شده است. لذا این شرایط و قوانین به‌عنوان یک قرارداد الزام‌آور بر روابط بین دوره‌بین و آموزشگاه‌ها (ارائه‌دهندگان دوره‌های آموزشی) حاکم خواهد بود و لازم است آموزشگاه‌ها محترم پیش از استفاده از خدمات دوره‌بین، شرایط ذیل را به‌دقت مطالعه و تایید فرمایند؛ در غیر این صورت متاسفانه امکان ثبت‌نام در دوره‌بین را نخواهند داشت.

التزام آموزشگاه به قوانین تجارت الکترونیک

کلیه آموزشگاه‌ها ثبت‌نام شده در دوره‌بین، ملزم به رعایت قوانین تجارت الکترونیک هستند. در صورتی که گزارش عدم رعایت قانون تجارت الکترونیک از سوی کاربران گزارش شود و صحت این ادعا برای کارشناسان دوره‌بین محرز شود، آموزشگاه موردنظر تا زمان ایفای تعهد به قانون تجارت الکترونیک و تعهد به تکرارنشدن مجدد این رفتار، از ادامه فعالیت در دوره‌بین محروم خواهد شد. لازم به تاکید است که قانون تجارت الکترونیک مقدم بر قوانین خود آموزشگاه است و آموزشگاه نمی‌تواند در قوانین خود، موردی مغایر با قانون تجارت الکترونیک منظور کند.

قوانین دوره‌ها و محتواها

اطلاعات ثبت شده در سایت باید با اطلاعات دوره‌ها کاملا مطابقت داشته باشد. در صورتی که اطلاعات درج شده در آموزشگاه، صداقت و شفافیت لازم را نداشته باشد، دوره‌بین ناچار است به همکاری خود با فروشگاه خاطی خاتمه دهد.
همچنین دوره‌ها و محتواهایی که با موضوعات زیر باشند، داخل دوره‌بین به هیچ وجه قرار نمی‌گیرند و نمایش داده نمی‌شوند:

  • هرگونه محتوا و دوره‌ای که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد
  • دوره‌ها و محتواهای سیاسی و توهین به دیگران و قومیت‌های مختلف
  • نظرات نامرتبط به دوره
  • دوره‌ها و محتواهای غیراخلاقی

اخلاق‌مداری

رعایت اخلاق، احترام و صداقت در ارتباطات و در تمامی روش‌های ارتباطی دوره‌بین با آموزشگاه‌ها از طرف کارشناسان دوره‌بین، یک اصل است. همچنین انتظار داریم آموزشگاه‌ها در ارتباط با کارشناسان دوره‌بین، این موضوع را رعایت نمایند. در صورتی که شما در ارتباط با کارشناسان دوره‌بین موردی مخالف این اصول مشاهده کردید، از طریق تیکت و یا ایمیل گزارش نمایید تا توسط واحد مدیریت بررسی شود. همچنین در صورتی که کارشناسان دوره‌بین موردی مخالف این اصول را مکررا از طرف آموزشگاه مشاهده کنند، بعد از بررسی موضوع، ناچار به خاتمه همکاری با آموزشگاه هستیم. این اصل شامل همه راه‌های ارتباطی می‌شود.

پیگیری گزارش‌های کاربران

دوره‌بین با هدف افزایش رضایت‌مندی بهبود تجربه کاربرانش و کمک به ارتقای سطح کیفی خدمات آموزشگاه‌ها همکار، رسیدگی به گزارش‌هایی که از دوره‌های آموزشگاه‌ها توسط کاربران ارسال شده است را را انجام می‌دهد. از این رو آموزشگاه‌ها، ملزم به رسیدگی و پاسخ‌گویی به گزارش‌های ثبت‌شده مربوط به دوره‌های‌شان بوده و در صورت عدم پیگیری و پاسخگویی به آن‌ها، دوره‌بین می‌تواند آموزشگاه موردنظر را غیرفعال کند. غیرفعال کردن یک آموزشگاه طبق تصمیم تیم بررسی به گزارش‌ها و طبق چارچوب‌های درج شده در قوانین تجارت الکترونیک انجام شده و در مواردی که آموزشگاه تخلف حاد، تعداد گزارش‌های زیاد و... داشته باشند، اتفاق می‌افتد. در موارد زیر آموزشگاه ملزم به پاسخ‌گویی و رفع مشکل یا خسارت فراگیر است:

  1. ارائه آموزش و دوره غیرمرتبط با درخواست فراگیر و کاربر
  2. دوره و محتوای آموزشی ناقص (درصورتی که دوره و محتوای آموزشی به اتمام نرسیده باشد و همچنان ادامه داشته باشد، مشکلی وجود ندارد.)
  3. عدم امکان برقراری ارتباط دوطرفه میان فراگیر و آموزشگاه

دسترسی و نمایش اطلاعات

آموزشگاه‌ها همکار به دوره‌بین اجازه و حق دسترسی به اطلاعات دوره‌ها در سایت خود را می‌دهند. همچنین دوره‌بین حق دارد این اطلاعات را در موتور جستجوی خود به هر شکل به کاربران خود نمایش دهد. این اطلاعات توسط ربات‌ها و خزشگرهای دوره‌بین جمع‌آوری شده و توسط سیستم‌های نیمه اتوماتیک تحلیل و بررسی می‌شوند و به دلیل حجم بالای اطلاعات، احتمال خطا وجود دارد. در صورت مشاهده خطا، آموزشگاه می‌تواند از پنل پشتیبانی به کارشناسان مربوطه اطلاع دهد تا مشکل برطرف شود.

امتیاز و نظرات دوره‌ها و آموزشگاه‌ها

دوره‌بین پس از جمع‌آوری دوره‌ها، اطلاعات و نظرات مربوط به آن‌ها، در مجموع با سیستم تحلیل نظرات و همچنین نظرات کاربران در پلتفرم دوره‌بین، دوره‌ها را امتیازبندی و ستاره‌دهی می‌نماید. همچنین امتیاز هر آموزشگاه، بر اساس جمع و میانگین کل امتیازهای دوره‌های آن، رتبه‌بندی و امتیازدهی می‌شوند.
لازم به ذکر است که در این فرایندها، به دلیل حجم بالای اطلاعات، احتمال خطا وجود دارد.

بروزرسانی شرایط

ممکن است موارد مندرج در این تفاهم‌نامه، به صورت دوره‌ای تغییر کنند. در این صورت، تغییرات از طریق پنل پشتیبانی و رایانامه به آموزشگاه‌ها ثبت‌نام شده در دوره‌بین اطلاع داده خواهد شد. در صورت عدم پذیرش تغییرات، لازم است مراتب را از طریق پنل پشتیبانی (تیکت) به ما اطلاع دهید تا مراحل خاتمه همکاری انجام شود، در غیر این صورت ادامه همکاری شما با دوره‌بین به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود.